Тарнавська С. Буквар 1 клас. Частина 4. Посібник 2023. НУШ. Генеза.

Видавництво: «Ґенеза»
Артикул: ta-20032
100 грн

«Схвалено для використання в освітньому процесі».

Протокол № 1 засідання експертної комісії з педагогіки та методики початкової освіти від 20 січня 2022 року.

Характеристики
Видавництво
«Генеза»
Формат
176x250мм (В5)
Кількість сторінок
64
Обкладинка
м'яка
Рік видання
2023
Автор
Тарнавська С.
 • «Буквар» - це перший навчальний посібник школярів, які починають навчання грамоти. Його мета – розвиток усного і писемного мовлення, пізнавальних інтересів першокласників, спонукання їх до мислення, міркування. Він допоможе дітям опанувати навичку читання, а тим, хто вже володіє нею, дасть змогу удосконалити її, навчитися сприймати, розуміти, аналізувати текст, оцінювати прочитане та перетворювати інформацію, уявляти, мислити творчо.

  Посібник укладено відповідно до типової освітньої програми з мовно-літературної галузі Державного стандарту початкової загальної освіти.

  У «Букварі» запропоновано таку послідовність вивчення букв, яка сприяє швидшому переходу від читання складів до читання слів з опорою на літери, що позначають голосні та приголосні звуки; яка забезпечує більшу частотність вживання букв у словах у перший час навчання; яка має однакові особливості в написанні літер (графіка рукописних літер); яка дає змогу відразу складати і читати склади й одно- та двоскладові слова.

  «Буквар» побудовано за традиційним, науково виваженим підходом: за звуко-буквеним аналізом, що визначає ознайомлення з кожним звуком і відповідною буквою українського алфавіту для його позначення (запису), за принципом поскладового читання.

  Для розвитку усного мовлення подано сюжетні, предметні, ситуативні малюнки. Ілюстративний матеріал сприяє формуванню загальнонавчальних умінь і навичок, що передбачені чинною програмою.

  Ще одна мета запропонованого посібника – навчити дітей позначати звуки буквами, сформувати чіткі образи графічного зображення букв. Першокласники мають навчитися правильно сидіти, тримати ручку і зошит, користуватися ручкою, додержувати рядка, правильно записувати букви та їх зʼєднання у словах.

  Зорієнтуватися у матеріалі посібника допоможе система умовних позначень: «Розкажи», «Поміркуй», «Послухай; прочитай, якщо вмієш», «Попрацюйте у парі / в групі», «Напиши, намалюй, розфарбуй, поєднай», «Спиши з друкованого», «Склади слово з букв, складів», «Перевір себе», «Граємо в гру, моделюємо».

  Матеріал посібника розміщено за періодами навчання грамоти: добукварний (підготовчий), букварний (основний) і післябукварний.

  Навчальний матеріал добукварного періоду (частина 1) формує уявлення про основні одиниці мови: текст, речення, слово, склад, звук. Система умовних позначень дає змогу продуктивно організувати роботу над розвитком фонематичного слуху учнів, звуковим аналізом і синтезом слів. 

  У добукварній частині посібника подається матеріал для підготовчих вправ з письма: письмо ліній, елементів, робота в контурних малюнках, штрихування, вписування елементів, розфарбовування, схеми речень, звукової та складової будови слова. Також тут розміщено ілюстративний матеріал та вправи для розвитку логічного мислення, звʼязного мовлення та комунікативних навичок учнів.

  Букварний період (частини 1-5) зорієнтовано на ознайомлення зі звуками української мови та відповідними буквами, їх вимовою та написанням, читанням складів (закритих, відкритих), слів, речень та коротких текстів, їх письмо. 

  Для цілісного сприймання перспектив на сторінках уміщено стрічку алфавіту, на якій виділяється буква, яка наразі вивчається. За стрічкою можна чітко вибудувати систему завдань, повʼязаних з повторенням, закріпленням, аналізом вивченого, порівнянням букв і відповідних звуків тощо.

  У букварній частині вміщено зразки написання букв, зразки зʼєднань, виконані пунктирними лініями, букви для обведення, незаповнені рядки для самостійного письма, ілюстрації (предметні і сюжетні малюнки, завершені й незавершені схеми речень, звуко-складової будови слова, друковані букви, склади, слова, речення).

  Матеріал післябукварної частини спрямовано на удосконалення графічної та читацької навичок, узагальнення вивченого та розвиток звʼязного мовлення.

Відгуки покупців
Поки немає жодного відгуку. Станьте першим!
Тільки авторизовані користувачі можуть залишати відгуки Вхід